Окрім класичного масажу, що слугує як для оздоровлення, так і для зняття напруження, є широкий спектр інших типів та форм. Їх класифікують залежно від бажаного ефекту, спрямування чи ділянки тіла, що «масажується». Серед найпоширеніших  виділяють наступні:
Лікувальний масаж застосовується з конкретною метою: профілактика чи лікування певної хвороби. Оскільки такий масаж не для фактичного задоволення, він як правило призначається лікарем і має визначену техніку та конкретну зону впливу.
Спортивний масаж, схоже на лікувальний, має конкретну мету - підготовка спортсменів до напружливих змагань через підвищення продуктивності їх м’язів або ж щонайшвидша реабілітація після нещасних випадків та здобутих травм. Його помічна функція також у підтримці тонусу м’язів - так легше боротися проти втоми.
Косметологічний масаж спрямований на догляд за шкірою обличчя. Допомагає відтермінувати старіння шкіри, надати їй привабливого вигляду та кольору, а також згладжує зморшки та набряклості.
Гігієнічний масаж передбачає профілактику захворювань та покращення загального самопочуття. Значно зміцнює імунітет людини, застосовується як загально, так і конкретно для певної частини тіла.
Релаксаційний масаж – суто для задоволення. Така практика не є болючою чи неприємною. Найчастіше, її основна функція- зняти фізичне напруження з м’язів, створити атмосферу затишку та позбавити людину будь-яких повсякденних турбот. Однак, важливе зауваження - лікувальної чи профілактичної функції  такий масаж точно не матиме.
Апаратний масаж характеризується застосуванням приладів для масажу. Завдяки цьому вдається охопити багато ділянок тіла, підвищити інтенсивність та тонізуючий ефект від масажу.